Тут Батьківщини моєї початок



Районний історико-краєзнавчий фестиваль під такою назвою відбувся 28 квітня 2017 року на щедрій попельнастівській землі. Того дня місцева громада на чолі із сільським головою Олегом Волянським приймала гостей із усіх куточків Олександрійщини. На гостини до попельнастівців завітали голова державної районної адміністрації Богдан Куруп, голова районної ради Ольга Коріненко, сільські та селищні голови, а також учнівські команди з Добронадіївки, Улянівки, Червоної Кам’янки та Нової Праги. Захід присвятили Міжнародному дню пам’яток і визначних місць, що відзначається щороку 18 квітня.


Попельнасте - село, яке має дивовижну історію, коріння якої сягають ХVІІІ століття. Тут є прекрасні природні пам’ятки. Місцевий фольклор містить дуже багато переказів, легенд та достовірної історичної інформації про минувшину. 

Зокрема, чимало таких відомостей відтворено у виданні «Метрична книга двох приходів: слобід Буянської і Попельнастої 1770-1782 років», упорядником якої стала олександрійська дослідниця Н. Жахалова. Книга видана у 2011 році до 250-річчя заснування села Попельнастого і про неї говорили під час науково - практичної частини квесту. 

Поціновувачам історичної спадщини свого краю відома ще одна робота місцевого краєзнавця, вчителя Попельнастівської школи Валерія Жванка, що вийшла під назвою «Мій берег. Матеріали до історії села Попельнасте». Книга видана за підтримки С. Кузьменка і презентована громадськості у 2011 році.

Але повернімося до заходу. Розпочався він історико-краєзнавчою конференцією «Наддніпрянське село Попельнасте: героїчна історія та достойне сьогодення», в ході якої глядачі мали змогу переглянути презентації шкільних команд про минуле та сучасне мальовничого села. Вчитель історії Л. Войцеховська провела заочну екскурсію селом, а потім всі разом вирушили маршрутами квесту. Першою зупинкою були околиці села Попельнастого. Флеш-моб «Героїчне минуле рідного краю» із реконструкцією фрагментів Жовтоводської битви 1648 року. Саме біля пам’ятних козацьких хрестів вчителем історії Улянівської школи проведено вікторину «Як знаємо ми минуле козацького краю» за участі сільських та селищних голів. Тут же пролунала пісня «Їхали козаки» у виконанні Присяжного Сергія та Єрмакової Софії, учнів Добронадіївської школи. Після чого козацьке товариство прийняло до своїх лав посланців від козака Петрика із Новопразького НВК. Тут же пролунала присяга на вірність служінню Україні, її славному народу та її героїчному минулому. Учасники дійства отримали пам’ятні сувеніри від сільського голови.

Наступною родзинкою квесту стала концертна програма «Дзвінкі розмаїття попельнастівської землі», що за винахідливим задумом господарів відбулася біля природної пам’ятки села - водоспаду. Учасники програми - команди учнів навчальних закладів, сільські та селищні голови співали пісень про водограй, про чарівну силу води – дійство було неперевершеним!

Під час концертної програми у сільському Будинку культури відбулося вручення пам’ятних подарунків та сувенірів від попельнастівської громади усім небайдужим краєзнавцям.

Щира подяка організаторам такого змістовного заходу від усіх учасників квесту - учнів навчальних закладів району, сільських та селищних голів, які отримали чудову нагоду доторкнутися до історичного минулого, прекрасного сьогодення та природних, історичних пам’яток села Попельнастого.