«Мілітарний код»: зміни у правилах носіння військової форми одягу та знаках розрізнення Збройних Сил України. Про це можна дізнатися на офіційному сайті Міністерства оборони України.
Наказом Міністерства оборони України № 238 від 30 червня 2020 року «Про внесення змін до наказу Міністерства оборони України від 20 листопада 2017 року № 606» внесено зміни до «Правил носіння військової форми одягу та знаків розрізнення військовослужбовцями Збройних Сил України, та ліцеїстами військових ліцеїв». Відтепер правила носіння військової форми одягу та знаків розрізнення поширюються і на Державну спеціальну службу транспорту.
Новими правилами впроваджено нові знаки розрізнення військових звань до парадної та парадно-вихідної форми одягу. Зазнали змін і самі знаки розрізнення вищого офіцерського та сержантського і старшинського складу. Знаки розрізнення військових звань на польовій формі одягу, як і надписи на нагрудних знаках, повинні бути виконані чорною ниткою.
Впорядковано розміщення нарукавних знаків. Як на парадній (парадно-вихідній), так і на польовій формі одягу нарукавні знаки, що вказують на приналежність до виду чи роду військ, розміщуються на правому рукаві. Нарукавний знак військової частини — на лівому. Знак «Державний Прапор України» також розміщується на обох рукавах.
Зазнали змін і емблеми на комір парадної та повсякденної форми одягу. Нові емблеми отримали офіцери вищого офіцерського складу, десантно-штурмові війська, війська зв’язку, спеціалісти автоматизованих систем управління, захисту інформації та кібербезпеки, медична та ветеринарна служба, частини радіоелектронної боротьби та радіоелектронної розвідки, підрозділи морської піхоти, армійської авіації, військової служби правопорядку, військово-топографічної служби та Державної спеціальної служби транспорту.
Затверджено нові беретні знаки радіотехнічних військ та військ зв’язку, морської піхоти та Державної спеціальної служби транспорту.
Нові нарукавні знаки визначено для Апарату Головнокомандувача Збройних Cил України, військової служби правопорядку, медичної служби, Державної спеціальної служби транспорту, морської авіації і морської піхоти.
Правилами, до яких внесено зміни, передбачається носіння нових елементів однострою, а саме демісезонної куртки, жіночого кашкета та спортивної форми. Впорядковується форма одягу військовослужбовців-жінок Військово-Морських Сил. Врегульовано порядок носіння сорочки-поло.
Пілотки залишено лише для авіаційних частин, а кант на них приведено єдиного білого кольору.
Уточнено порядок носіння нагород та відомчих відзнак.
Зазначені зміни усунули ряд прогалин у порядку носіння військової форми одягу і зробили її більш привабливою і практичною.