Відсутність нумерації у виборчих бюлетенях під час голосування за президента є законною попри наявність у списку двох кандидатів з однаковими прізвищами та ініціалами, вирішив Верховний суд.
Суд вирішив, що причин для нумерації кандидатів в бюлетенях немає.
Верховний суд України підтвердив, що відсутність порядкових номерів у виборчому бюлетені на виборах президента України за наявності кандидатів-однофамільців є законною. Про це суд повідомив у вівторок, 19 березня, на сторінці в соцмережі Facebook. Таким чином, суд вирішив не задовольняти відповідний позов.
Позивач — представник одного із кандидатів у президенти — аргументував свої вимоги до ЦВК тим, що у виборчому бюлетені в день голосування будуть міститися відомості про двох кандидатів на посаду президента, які мають однакове прізвище, аналогічні ініціали, посаду та місце роботи, а також про двох кандидатів з однаковими прізвищами. «На думку позивача, це призведе до помилкового розуміння виборцями результатів зробленого ними вибору і спотворить результати волевиявлення», — сказано в повідомленні ВСУ.
Утім, на думку суду, ці доводи є надуманими, «оскільки вони є лише припущеннями позивача та не підтверджені жодними належними та допустимими доказами з посиланням на конкретні норми законодавства». Судді звернули увагу на те, що в бюлетень вноситься достатньо відомостей для усвідомленого вибору: кандидати включаються в алфавітному порядку з позначенням їхніх прізвищ, імен, по батькові, року народження, місця проживання, місця роботи, посади, партійності і суб’єкта висування.
Суд не повідомив, хто саме подав позов. Утім, серед кандидатів в президенти лише двоє однофамільців, які до того ж мають однакові ініціали: лідерка партії «Батьківщина» Юлія Володимирівна Тимошенко та народний депутат Юрій Володимирович Тимошенко. У лютому кандидатка від «Батьківщини» зажадала від президента Петра Порошенка зняти з президентських виборів її однофамільця. Вона пояснила, що його участь може заплутати виборців і знизити її результат на президентських виборах.